Tüm Zamanların En İyi Süper Kahraman Takımları!

Eğer süper kahramanların birlikte çalıştığı serileri seviyorsanız şu günlerde sizden daha mutlusu yoktur herhalde. Bir çok süper kahraman serilerinin yanında özellikle Avengers serileri ve Justice League ön plana çıkıyor.  Biz de tarih boyunca oluşturulmuş süper kahraman gruplarının en iyilerini sizler için sıralamaya çalıştık.

new_teen_titans_1Teen Titans 

Çizgi romanların çok geniş bir genç kahraman geleneği var. 1940’lardaki Batman’in yan hikayesi olarak ortaya çıkan Robin’le başlayan bir gelenek bu.

1964’te bu genç süper kahraman furyası Teen Titans’ın oluşmasına sebep oldu. İçinde genç Robin, Kid Flash, Aqualad ve Wonder Girl gibi karakterlerin olduğu grup 2014’te de DC Comics tarafından tekrar yayınlandı.

İlk Teen Titans serisi genç süper kahraman serileri için bir rehber niteliğinde oldu her zaman. Kendisinden sonra gelen Gen 13 gibi serilerin de ilham kaynağıydı.

2000’lerde Cartoon Network tarafından anime serisi de hazırlanan seri ileride de gündemde olmaya devam edeceğe benziyor. Ayrıca Teen Titans Go isimli bir komedi serisi de mevcut.

 

 

ffpinupFantastic Four

İşin aslı Fantastik Dörtlü bir takımdan çok bir aile gibiydi. Bu nedenle kendilerinden tam bir takım gibi bahsedemeyiz. Ama bu özellikleri onların yaklaşık 50 senedir ön planda olmasını sağlayan şey aynı zamanda.

Elbette defalarca dünyayı kurtardılar ve en çetin savaşlardan çıktılar ama Fantastik Dörtlü için keşfetme ruhu adaleti sağlamaktan, zekanın gücü de kas gücünden önde geldi.

Yıllar içinde kadroda değişiklikler olsa da asıl dörtlü her zaman Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch ve the Thing’den oluşuyordu.

1961’de Marvel tarafından yayınlanmaya başlanan seri Avengers, Spider Man, Iron Man gibi bir çok seriye de ön ayak oldu.

 

 

Giantsize1X – Men 

1963’te Children of the Atom Marvel tarafından yaratıldığında karakter yaratma konusunda oldukça büyük sıkıntı çekiliyordu. 1977’de Len Wein ve Dave Cockrum işin başına geçtiğinde her şey değişti ve seri sonraki yıllarda en çok satanlar listesinde başa oynadı.

X – Men her zaman olağandışı yetenekleriyle dünyayı korumaya adanmış karakterlerin hikayesi oldu. Oldukça başarılı bir sinema serüveni olan serinin bilgisayar oyunları da mevcut.

1990’larda çıkan The Dark Phoenix Saga’dan sonra Marvel günümüzde Uncanny X-Men ve All-New X-Men gibi başlıklarla seriyi devam ettiriyor.

Neredeyse istisnasız her çizgi roman severin okuduğu bir seri olması sebebiyle tarihin en iyilerinden birisi olmayı sonuna kadar hak eden bir yapım.

 

 

justiceleagueJustice League of America

Justice League günümüzde devam eden ne kadar süper kahraman takımı serisi varsa hepsini sonuna kadar etkilemiş ve etkilemeye devam eden bir seri. Bu nedenle listenin en tepelerinde olmayı da hak ediyor.

Tarih boyuna hiç bir zaman üç kişiden aşağı düşmedi takımdaki kahraman sayısı. (Superman, Batman, Wonder Woman) Takıma katılan diğer iki süper kahraman da Spider Man ve Hulk oldu.

2017’de çıkması planlanan ve Batman v Superman Dawn of the Justice filminin yönetmeni Zack Snyder tarafından çekilen The Justice League Part One filmi ile seriyi tekrar sinemalarda izleyebileceğiz. Filmin başrollerinde  Gal Gadot, Henry Cavill, Ben Affleck, Amy Adams isimlerinin olması bekleniyor.

Çizgi roman tarihini en çok etkilemiş iki seriden birisi olan Justice League bazı konularda bir diğer serinin altında kalıyor. Çünkü o seri The Avengers!

 

avengersclassicThe Avengers

İşte Karşınızda Dünyanın en kudretli kahramanları!

Çizgi Roman açısından baktığımızda Justice League ile arasında çok büyük bir mesafe yok aslında. Her ikisi de kendi alanında çok büyük eserler.

Brian Bendis’in 2004-2005 yıllarında yeniden yaratmaya başladığı The Avengers o günden beri çizgi roman dünyasının en çok satan serisi olmaya devam ediyor.

Serinin 2012’de çekilen The Avengers filmi dünya genelinde 1.5 milyar $ hasılat elde etti. Marvel’in amiral gemisi durumundaki serinin mobil ve facebook oyunları, aynı karakterler yeni film projeleri var.

Eğer elinizde en iyilerden oluşan bir seri varsa her zaman üstte olursunuz.

Thor, Iron Man, Captain America gibi karakterlerin sürüklediği seri gelecekte de zirvedeki yerini koruyacağa benziyor.

 

Yazının orijinal kaynağı

 

Post Tags
Share Post