Disenchantment Yine Bizimle

Disenchantment, yeni bölümleriyle 20 Eylül’de Netflix ekranlarına geri dönüyor. 17 Ağustos 2018’de yayın hayatına başlayan Matt Groening imzalı dizi, yayınlandığı kısa süre boyunca yoğun ilgi görmüştü.

Disenchantment

İlk Sezonda Ne Olmuştu?

Dizinin ilk kısmında olup bitenleri şöyle bir hatırlayalım: Elfo artık yok, Dreamland terkedilmiş bir durumda, Prenses Bean ise bir görevde bulunuyorlardı.

Sorcerio, Bean‘in sarhoşken yaptıklarının nedeninin içine iblis kaçması olduğunu sanmıştı. Kral, ürpertici bir şeytan çıkarıcı tuttuğunda; işler Luci için pek iyi görünmemişti.

Zøg tarafından kaleden sürgün edilen Bean, çalışmaya çabalasa da bulduğu işlerde kalmakta zorlanmıştı. Elfo şekerden bir evde yaşayan iki tuhaf kardeşle karşılaşmıştı.

Elfo kaçırılmıştı. Bean, Luci, Sorcerio ve şövalyeler onu ve ölümsüzlük iksirini tamamlamak için gereken sihirli kolyeyi aramaya çıkmıştı.

Kendisiyle ilgili şaşırtıcı bir sırrı öğrenen Elfo, gerçeği aramak için evi Elfwood‘a gitmişti.

Elfo, Bean‘e karşı olan duygularını gizlemek için yalan söylemiş; ancak Bean ona yardım etmek için şövalyelerini bir göreve yollayınca işler karışmıştı.

Fantastik komedi türü animasyon dizisinin başrollerini Abbi Jacobson, Eric André ve Nat Faxon paylaşıyor.

Disenchantment Ne Anlatıyor?

Prenseslik görevleri onu çağırsa da o, içki âlemi yapmayı tercih ediyor. Özgür ruhlu Bean, iblis ve Elf dostlarıyla ortalığı birbirine katarken kralı çileden çıkarıyor.

Matt Groening tarafından hayata geçirilen animasyon Disenchantment, 10 bölümden oluşan bir yetişkin komedi dizisi. Disenchantment‘ın parçalanmakta olan orta çağ krallığı Dreamland‘a götürdüğü izleyiciler, burada sürekli içki içen genç prenses Bean, girişken Elf dostu Elfo ve Bean‘in içindeki şeytan Luci‘nin başından geçen talihsizliklere tanık olacak. Bu süreçte, tuhaf üçlünün karşısına canavarlar, cinler, mitolojik yaratıklar, iblisler, troller, morslar ve birçok budala insan çıkacak.

Dizinin seslendirme sanatçıları arasında Abbi Jacobson (“Bean”), Nat Faxon (“Elfo”) ve Eric Andre’nin (“Luci”) yanısıra John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche, Tress MacNeille, David Herman, Matt Berry, Jeny Batten, Rich Fulcher, Noel Fielding ve Lucy Montgomery yer alıyor.

Disenchantment Fragmanı İzle