Netflix’ ten Özgün Bir Dizi: Russian Doll

Russian Doll” dizisi  ilk bakışta ismiyle meraklıların dikkatini çekiyor. İlginç bir senaryo ve kurguya sahip yapım, isminden sonra başrol oyuncusuyla da adından söz ettirdi.  “Orange Is the New Black” dizisinden tanıdığımız Natasha Lyonne, önceden canlandırdığı karakterden daha farklı bir ruh haline sahip olan Nadia‘ya hayat veriyor. Ayrıca, dizinin yaratıcıları arasında da bulunan Lyonne, Leslye Headland ve Amy Poehler ile birlikte dizinin senaryosu için çalışmış. Üç kadının ortaklaşa yarattığı bu proje, kadın dayanışmasını da ön plana çıkarıyor.

Dizi hakkında:

Nadia Vulvokov, New York’ ta özgürlüğüne düşkün genç bir kadın ve 36. yaş gününde bir arabanın ona çarpması sonucunda ölüyor. Fakat kısa bir süre sonra doğum günü partisinin yapıldığı evin tuvaletinde uyanıyor ve yeniden hayata dönüyor. Bir doğum günü gecesini kaç farklı şekilde geçirebilirsiniz?

Nadia, defalarca o akşamı yaşıyor ve defalarca farklı nedenlerle ölüyor ve bu olağanüstü durumu araştırmaya başlıyor. Bu süreç zarfında da kendisi gibi sürekli öldüğü günü yaşayan, Charlie Barnett’ in hayat verdiği Alan’la yolları kesişiyor ve olaylar bu noktadan sonra farklı bir hâl almaya başlıyor. Sigarası ağzında eksik olmayan; aykırı davranışlarına rağmen aynı zamanda da hem sempatik hem de alçak gönüllü bir ruha sahip olan Nadia‘nın hayatına konuk oluyoruz.

Genel yorumlar nasıl?

Natasha Lyonne’ un performansı ve canlandırdığı karakterin orijinal olması diziyi izleten iki önemli faktör olarak gözlemleniyor. Dizinin ikinci sezonu ise şimdiden merakla bekleniyor. Nadia karakterinin bir sahnede söylemiş olduğu cümle, bazı insanların hayat mottosu olabilecek cinsten:  “Hayat, zaman tünellerinden oluşan bir kutu gibi.”

Russian Doll Fragmanı: