Ufak Tefek Cinayetler 40. bölümde neler olacak?

40.bölümle ilgili tahminlerimize geçmeden önce, 39. bölüme bir göz atalım…

39. bölümde nihayet “Katil kim?” sorusu cevabını buldu. Bence izleyici katilin Arzu çıkmasını beklemiyordu. Yine de cinayet anı bir kaza gibi işlenmiş olsaydı; Ufak Tefek Cinayetler izleyicisi olarak bir derece tatmin olabilirdik. Fakat Arzu’nun tüm bölüm boyunca cani bir katil olarak gösterilmesi absürt bir durum oldu.

Bu sezon başına kadar Arzu, diğer karakterlere göre daha masum ve sakin bir karakter olarak işlenmişti. Ama ikinci sezonla beraber Arzu’daki değişim izleyiciye özellikle verilmek istenir gibiydi. İşkolik, evini ve çocukları ihmal eden farklı bir kadın izledik. Yine de katil kim sorusunun cevabı, izleyici şaşırttı hatta hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz. Çünkü izleyici Arzu’nun Edip’i öldürmesi için hiçbir neden bulamadı. 

Ufak tefek saçmalıklar

Bölüm ortalarına doğru Arzu, katil olduğu ortaya çıkınca; panikleyerek yeni cinayetler işlemeyi planlıyor. Burada bir parantez açmak isterim; düne kadar evde dolma saran domestik bir ev kadını olan Arzu’dan bir seri katil yaratmak bence gerçekten çok saçmaydı. Dizinin geçen sezonki başarısını göz önüne alırsak, kimse böyle birşey beklemiyordu. Ayrıca Arzu ve Taylan karakterlerinin beraber golf oynadıkları sahnede, Arzu gibi minyon bir kadının; Taylan gibi iri cüsseli bir adamı korkutması ve yüksek bir yerden aşağı atmak üzereyken Emre’nin gelip Taylan’ı kurtarması, hikayeyi gerçeklikten iyice uzaklaştırdı. 

Merve Aksak’a ne oldu?

Son bölümlerde izleyiciyi şaşırtan bir detay da Merve gibi dizinin bel kemiği bir karakterin üç bölümdür dizide olmayışı… Merve karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz’ün bel fıtığıyla ilgili bir operasyon geçirdiğini ve bu nedenle birkaç bölüm boyunca dizide olmayacağını duymuştuk. Ancak bu mecburi ayrılık sebebiyle; Merve karakteri için seçilen bir dublörün, arka plandan çekilmiş ve ses dublajı yapılmış sahneleri, izleyiciyi iki bölüm sonunda biraz sıktı diyebiliriz. İki ana karakter olmadan dizinin ne kadar tadı kalır bilinmez. Umarız Gürbüz’ün bu ayrılığı kesin bir ayrılık değildir.

Yeni katil kim?

Bölüm sonunda Taylan’ı öldürmeyi başaramayan Arzu; bu defada çok şey bildiğini düşündüğü için Emre’yi öldürmeye karar veriyor. Emre akşam koşusunda olduğu için; Arzu karanlık ormanda arabasıyla onun peşine düşüyor. Nasıl oluyorsa karanlık ve sessiz bir ormanda araba sesini ve ışığını farketmeyen Emre, sonunda köşeye sıkışıyor. Arzu arabayı tam Emre’nin üzerine sürmek üzereyken; bir cip gelip Arzu’nun arabasına hızlıca çarpıyor. Arzu 40. bölümde ölüyor; yani bu bölümden itibaren diziden ayrılıyor. 

Ufak Tefek Cinayetler 40. Bölüm Fragmanı izle:

Fragmandan da anladığımız üzere; 40.bölüm itibariyle Ufak Tefek Cinayetler izleyicisi bu sefer de Arzu’nun katilini merak edecek.

Peki kim olabilir Arzu’nun katili? 39. bölüm sonunda üç kişiden şüphe duymamımızı istediler; Oya, Burcu ve Pelin… Şahsen katilin daha sürpriz biri olduğunu düşünüyorum. Tabi bu cinayetin de aydınlanması muhtemelen tüm sezona yayılacaktır. Ufak bir tahminde bulunarak yazımızı bitirelim. Arzu’ya çarpan cip, sezonun yeni karakteri Kerim Adil Sağlam’ın daha önceki bölümlerde kullandığı ciple aynı gibiydi…

Yeni katil de bizi Arzu kadar şaşırtacak mı? Siz ne dersiniz?