Artun Miskciyan 12 Haziran’da Zorlu PSM’de

Artun Miskciyan, genç yaşına rağmen göstermiş olduğu başarı ile Amerika, Kanada, İtalya, İspanya gibi birçok ülkede verdiği resitallerden sonra şimdi Modafen sponsorluğunda ilk defa Türkiye’de İstanbul Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicileri ile buluşacak! 12 Haziran 2019’da saat 18.30’da gerçekleşecek olan İstanbul Resitali’nde, Chopin, Schubert, Rachmaninoff, Medtner ve Lyapunov gibi bestecilerin eserlerinin yanı sıra, sanatçı kendi bestelerini ve bazı kültürel ezgilerin uyarlamalarını da programına dahil edecek. Biletleri bu linkten temin edebilirsiniz: http://www.biletix.com/etkinlik/Y5L62/ISTANBUL/tr

Artun Miskciyan Hakkında

1995 yılında İstanbul’da doğan Artun Miskciyan, piyano çalışmalarına 6 yaşında Aykut Yılmaz ile başlayıp, 8 yaşında Profesör Metin Ülkü ile devam etti. Dokuz yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na yarı zamanlı öğrenci olarak kabul edilip, Profesör Metin Ülkü ile çalışmalarını sürdürdü. O dönemlerde Modafen’de eğitimine devam ederken konservatuardaki öğrenciliğini de başarıyla devam ettirdi. Özellikle 8. sınıfta sanat ile ilgili hayallerini sürdürürken akademik eğitime de ağırlık veren Miskciyan, 2009 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumaya hak kazandı.

Sonrasında, 2010 yılında Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda en iyi Barok Eser Yorumcusu Ödülü’ne ve Ankara’da hazırlanan Ulusal Chopin Piyano Yarışması’nda Polonya Büyükelçiliği Özel Ödülü’ne lâyık görüldü. 2011 yılında konservatuvardan birincilikle mezun olduktan sonra Kanada’ya taşındı ve akademik eğitimine Etobicoke School of the Arts Lisesi’nde devam etti. Piyano çalışmalarına ise The Royal Conservatory of Music’in üstün yetenekli gençler için özel olarak açtığı Young Artists Performance Academy’de burslu olarak Profesör Marietta Orlov ile devam etti.

2014 yılında liseden 2. en yüksek ortalamayla mezun olup University of Toronto’nun  Piyano Performans bölümüne de birincilikle kabul edildi ve Profesör James Parker ve Profesör Enrico Elisi ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Üniversite yıllarında Amerika’da ve Kanada’da birçok solo resitaller verdi, Avrupa’da müzik festivallerine katıldı. 2015 yılında Toronto Senfoni Orkestrası ile debut yaptı.

2017 yılında AmiCa Fest Konçerto Yarışması’nı kazandı ve Mozart’ın 12. piyano konçertosunu Camerata Belliniana Oda Orkestrası ile İtalya’da seslendirdi. Aynı yıl SISTEMA Vakfı’na bağış amacıyla düzenlenen bir konserde Rachmaninoff’un 2. piyano konçertosunu University of Toronto’nun senfoni orkestrasıyla seslendirdi. Üniversitenin Piyano Performans bölümünden 2018 yılında dereceyle mezun oldu.