Balthazar Zorlu PSM Istanbul’da

Pek müstesna neo-psychedelia, electro-pop ve garaj punk harmanlı Belçikalı indie-rock grubu Balthazar, ‘Garanti Caz Yeşili Konserleri’ kapsamında 27 Eylül’de Zorlu PSM Istanbul’da sevenleri ile buluşacak.

Neo-psychedelia, electro-pop ve garaj punk harmanlı Belçikalı indie-rock grubu Balthazar, 2004 yılında kuruldu.

BalthazarMaarten Devoldere, Jinte Deprez ve Patricia Vanneste‘nin ulusal müzik yarışması olan Kunstbende‘de ‘Lost and Found‘ şarkısıyla birinciliği yakalamıştı. Böylece 2004 yılında kurulan grup, 2005 yılının bahar aylarında ünlü olmuştu.

2006 yılında ilk albümlerini çıkaran grup, bünyesine Joachim Quartier ve Koen Verfaillie‘i de dahil ederek konser vermeye başladı. Daha sonraki yıllarda ise, dünyaya açılarak; konserlerini Almanya, İsviçre, Hollanda ve Fransa‘ya taşıyan grup; müzik dünyasında kendisini görünür kıldı.

İlk tam kayıtları olan Applause, 2010 yılında Belçika ve Hollanda’da yayımlandıktan sonra uzun süre müzik listelerinin başında kalarak Balthazar’a 2010 En İyi Albüm ödülünü kazandırdı.

Tınılarını dinleyinin aklına kazımasıyla ünlü Balthazar, dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de alternatif müzik sevenler tarafından keşfedilip, listelerinde yerini aldı. Özellikle “Bunker”, “Do Not Claim Them Anymore” ve “I’ll Stay Here” parçaları, grubun dünya çapında en çok sevilen şarkıları olarak biliniyor.

Balthazar, son albümleri Fever’ı da diskografilerine katarak Zorlu PSM’de sahne alacak.

Balthazar’ın enerjisi de en az şarkıları kadar çekici ve özgün. Grup, son albümleri Fever’ı da diskografilerine katarak; 27 eylül’de Zorlu PSM’de keyifli bir konser deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Sevenleri kadar, yeni tanıyanları da kendilerine aşık edecekleri bu buluşmayı heyecanla bekliyoruz.

Written by