Infected Mushroom Life Park İstanbul’da

Psychedelic Trance müziğin en ilginç gruplarından biri olan Infected Mushroom, 9 seneden sonra sevenleriyle tekrar buluşuyor. Elektronik rock müzik ile Psychedelic Trance’ı harmanlamasıyla bilinen grup, 1996 yılında İsrailli Erez Eizen ve Amit Duvdevani ikilisi tarafından kuruldu.

Uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye’de

Psychedelic Trance müzik sevmeyenlere ağır ve yorucu gelebilecek olan Infected Mushroom, sevenler için ise en kaliteli ve sevilen gruplardan biri olarak kabul ediliyor. Bunun için de Türkiye’deki Psytrance severler için İstanbul’a gelmesi büyük bir şans.

İsrail’in en çok satan gruplarından biri olan Infected Mushroom, daha sonrasında da uluslararası bir üne kavuştu. İngiltere’nin Dj Magazine isimli dergisinin yaptığı “En İyi 10 DJ’’ Sıralamasında iki kez bulundu. Dünyanın birçok yerinde verdikleri canlı performansların yanı sıra aynı zamanda Burning Man, Coachella gibi dünyaca ünlü festivallerde de sahne aldı.

Uzun bir aradan sonra Head of Nasa Turu kapsamında, Flexanima Lose Yourself ile Türkiye’de çalacak grubun gelmesine sayılı günler kaldı.

Bahar enerjisi bu Nisan’da Life Park’ta hissedilecek

13 Nisan 2019’da gelecek grubun sahneye çıkış saati 15:00 olarak belirtilmiş ve görünüşe göre 23:59’da bitecek uzun bir etkinlik olacağa benziyor. İstanbul, Head of Nasa Turu’nun sondan ikinci şehri olmakla birlikte Infected Mushroom’un performans şekli “Dj Set” olarak görünmekte. Bazı ülkelerde live band, live band ve dj set olarak da boy gösterebiliyor. Fakat bu etkinliğin daha az enerjik ve eğlenceli olacağı anlamına gelmiyor tabii ki.

Life Park’ın atmosferinin, baharın da gelişiyle beraber zaten var olan enerji ve heyecanı daha da yükselteceğine inanıyorum. Head of Nasa Turu kapsamında olduğu için sadece yeni albüm tanıtımı diye düşünenler varsa da diğer ülkelerin setlistine baktığımda eski ve sevilen şarkılarından da çaldığını belirtebilirim. Umarız ki bu İstanbul için de geçerli olur. Öyle ki çalınan zaman süresine bakınca öyle de olacak gibi gözüküyor. Şimdiden Infected Mushroom severlere neredeyse 10 yılda bir gelen fırsatı kaçırmamalarını tavsiye edip, gidebilecek olanlara da iyi eğlenceler diliyorum!