Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Adolf Hitler Filmleri

İkinci dünya savaşının başrolü olan ve yaptığı kötülükleri hafızamıza kazınmış olan bir adam. Tüm dünyaya kafa tutma, bencillik ve egonun sahip olduğu iktidar hırsını, ırkçılığı en yüksek duygular ile yaşayan bir diktatör Adolf Hitler. İkinci dünya savaşı filmleri ve dizileri arasında en çok merak edilen Adolf Hitler’in içinde bulunduğu senaryolardır. Bizler de sizler için Netflix’te bulunan ve içinde Adolf Hitler’in geçtiği film ve dizilerin bir listesini oluşturduk. İkinci dünya savaşını en yakından yaşayan bir numaralı adamının öyküsü, yaşamı ve yaşattıklarına tanık olacaksınız.

İşte En İyi Adolf Hitler Filmleri

Sizler için hazırladığımız bu derlemede bir adet dizi de mevcut. İlk sırada ki dizi de yine çok beğeneceğinizi düşündüğüm için listeye ekledim. Diğerleri film ve belgesel film türlerindeki eserlerden oluşmaktadır. Sözü fazla uzatmadan işte karşınızda en iyi Adolf Hitler filmleri:

1-Hitler Circle Of Evil ( Dizi)

Hitler’i konu alan Netflix üzerinden izleyebileceğiniz kaliteli bir dizi: Hitler’s Circle Of Evil

Dizi 2017 yapımı olup bir sezon olarak yayınlanmıştır. Hitler’in Nazi partisine casus olarak girmesi ve Nazilerin fikir babaları tarafından keşfedilmesi ile başlayan bölümler ilerledikçe, Hitler’in yaşamını daha iyi anlayacaksınız. Hitler’i yaşamını ve çevresindeki kötülük çemberini anlatan dizi Hitler’in en yakın kurmaylarını mercek altına alıyor.

Hitler’in bu kötü serüvenine başlamasını ve ona hayran olan beyin takımının nasıl kötü fikirlere sahip olduğunu gözler önüne serecek. Beyin takımının birbirine olan düşmanlıkları ve Hitler’e yakın olmak için birbirlerinin kuyularını nasıl kazdıklarını görecek; savaş kararlarının ve katliamların nasıl planlandığını öğreneceksiniz. Hitler’in hayatının her bölümünü ele almış olan dizi Hitler’in kariyerinin yükseliş öyküsünü objektif bir bakışla işliyor. Alman halkının, birinci dünya savaşından sonra çektiği ekonomik sıkıntılardan kurtarılmak için beklediği kurtarıcının Hitler olduğunu kabullenmelerin de ki profesyonel propagandaların ve planlamaların şahidi olacaksınız. İkinci dünya savaşı ve Hitler’i anlatan diziler arasında en iyilerde üst sıraları zorlayacak bir dizidir.

2-Hitler Bir Kariyer ( Belgesel Film)

Belgesel film: Hitler Bir Kariyer

Adolf Hitlerin Biyografisi diyebileceğimiz belgesel film tarzında bir yapıt. Adolf Hitlerin birinci dünya savaşındaki durumuna ve duygularına kadar inen belgeselde Hitler hakkındaki tüm bilgilere sahip olacaksınız. Birinci dünya savaşında asker olan Adolf Hitler adındaki er zamanla Almanya’nın Führer’iolacak ve adını dünya tarihindeki eli kanlı diktatörler arasına yazdıracak.

Almanya’nın Birinci dünya savaşından sonra vergiye bağlanması krize yol açacaktır. Bunu fırsat bilen Hitler ve partisi stratejik hamleler ile iktidarı devirmek için darbe planları yaparlar. Başarısız darbenin sonucunda Hitler hapse girse de Alman halkında bir sevgi kazanmıştır. Daha sonra iktidar olan partisindeki tek lider olma hırsı ve kirli düşünceli onu soykırıma itecektir. Adolf Hitler’in biyografisini en yakından takip edebileceğiniz ve gerçek görüntülerin kullanıldığı belgesel film 2 saat 30 dk dır. Tümüyle gerçek görüntülerden oluşan belgeselde Hitler’in tüm kirli fikirlerini göreceksiniz.

3-O Geri Döndü

Gülmekten kırılabilirsiniz: O Geri Döndü

O Geri Döndü: Hitler’in Gözünden Yeni Almanya adlı kitaptan filme uyarlanmış komedi filmi. Konusu her ne kadar Hitler olsa da ikinci dünya savaşı ile ilgili herhangi bir şey yok. Film Adolf Hitler’in mucizevi bir şekilde 2011 Almanya’sında uyanmasını konu alıyor. Bu sıra dışı konu ilk duyulduğunda bile merak uyandırmaya yeter.

Hitler bir parkta, üstü benzin kokan askeri üniforması ile uyandığında şoka uğrar. Her yer yıkılmış ve yakılmış olarak bıraktığı Berlin toparlanmıştır. Farklı ırklardan oluşan insan toplulukları görmekte ve ona şaşkın bir şekil bakan insanlara hayretle bakmaktadır. Şansölyelik binasını soran ve eski Almanya’sından eser kalmayan Hitler neye uğradığını şaşırmıştır. Kendisini komedyen olarak gören Alman halkında, hayal ettiği arı ırktan hiçbir eser yoktur. Bu sıra dışı konuyu işleyen film sizleri içine çekecek ve kahkahalara boğacaktır.

4-Hitler’i Öldürün! Şeytan Şansı!

Hitleri Öldürün!

52 dakikalık bu filmde Adolf Hitler’e yapılmış olan suikastlar ele alınmıştır. Hitler’e sayısız suikast düzenlenmiş ve hiç biri onu öldürememiştir. Hitler’in bu şeytan şansı kimi zaman tesadüfen kimi zamanda  Hitler’in ani plan değişikliklerinden gerçekleşmiştir. Üst düzey subaylar ve politikacıların öldürme planlarından bir şekilde kurtulmayı başaran Hitler’e sayısız suikast girişimi gerçekleşmiştir. Filmde bu planların nasıl başarısız olduklarını en ince ayrıntısına kadar incelenmektedir.

5-Benim Führerim

Netflix’de izleyebileceğiniz yine güzel bir Adolf Hitler filmi: Benim Führerim

Hitler’in hayatını aşağılayıcı bir şekilde komediye döken filmde Nazilerin propaganda bakanı ve Hitler’in en sadık adamı olan Joseph Goebbels ‘in Hitler’i bir nutuk konuşması için hazırlamak ister. Üçüncü Reich’in liderini bu greve atayan Goebbels’in ve görevi üstlenen liderin işi zordur. Hitler’i komediye döken film 2007 yapımı olup 1 saat 31 dakikadır.

Bu tür listeleri sizler için ince eleyip sık dokuyarak oluşturuyoruz. Bu tür listeler ilginizi çekiyorsa Sinema kategorimizde daha fazlasını bulabilirsiniz. Sine Çizgi olarak dizi, film ve sanatın bütün kategorileriyle en kaliteli içerikleri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Written by