Netflix’de İzleyebileceğiniz En İyi Komedi Filmleri

Netflix platformu üzerinden izleyebileceğiniz en iyi komedi filmlerini sizler için derlemeye çalıştık. 2019 en iyi Netflix  komedi filmleri listemizde hem yerli hem de yabancı filmlere yer verdik. Eğer uzay konulu filmlere ilginiz varsa daha önce yayınladığımız en iyi Netflix uzay filmleri yazımıza mutlaka göz atın.

Kahkaya boğulacağınız en iyi Netflix komedi filmleri

Ölümlü Dünya

Ölümlü Dünya filmi / Yerli Komedi

Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı aksiyon komedi türü bir film. Film restoran işletmeciliği yapan ve aynı zamanda kiralık katil olan bir ailenin başından geçen maceraları konu alıyor. Aile fertlerinden birinin başına gelen bir aksilik yüzünden; kahramanlar patronlarının kimliklerini açıklamak zorunda kalırlar. Patronlarının aileyi öldürmek istemesi ile başlarından olaylar geçen ailenin hikayesini konu alan bir film sizleri beklemekte.

Organize İşler : Sazan Sarmalı

Organize İşler: Sazan Sarmalı / Yerli Komedi

Organize İşler filminin beğeni toplamasından sonra filmin ikinci serisi olan organize işler Sazan sarmalı vizyona girdikten çok kısa bir süre sonra Netfilix’te yer almaya başladı. Filmde organize bir dolandırıcı çetesine sahip Asım Noyan’ın (Yılmaz Erdoğan) damadının dolandırılması ile macera başlar. Kızı Asım Noyan’dan yardım istemesi ile maceraya atılan Asım Noyan, damadının mesleğini öğrenmemesi için çaba sarf eder ancak işler pek yolunda gitmez.  Çete üyelerinden birinin dolandırdığı kişi Sarı Saruhan (Kıvanç Tatlıtuğ)’dan yardım istemesi ile işler sarpa sarar.

Ailecek Şaşkınız

Ailecek Şaşkınız Filmi

Babasının şirketinde ceo olarak başlayan ve şımarık bir çocuk olan Ferhat ve finansal müdürü de çocukluk arkadaşı Gökhan’dır. Ferhat çocuksu bir yapıya sahip ve ikili çalışanlarına pek iyi davranmazlar. Şirketlerine yemek servisi sağlayan şirketin sahibi ile yakın ilişkiler kuran Ferhat gönlünü patronun kızına kaptırır. Patronun kızı Elif zeki ve özel eğitim almış kıvrak zekalı biridir. Ferhat’ı oldukça zorlayacak olan Elif ve Ferhat’ın başına çeşitli maceralar gelir.

Diktatör

En iyi komedi filmleri listesini sonuna kadar hak eden bir başyapıt: Diktatör

Netflix’te popüler olan komedi filmlerinden biri de 2012 yapımı olan Diktatör filmidir. Film Wadiya cumhuriyetinin diktatörü olan Aladeen’in halkına yaptığı baskıları ve demokrasinin her zerresine karşı açmış olduğu savaşı konu alan bir komedi türüdür. Her konuda kendi isminin kullanılmasını isteyen diktatör kaçırılarak sakalının kesilmesi sonucu tanınmaz ve başından komik maceralar geçer.

Arif v 216

Arog ve Gora’dan sonra Ariv v 2016

Cem Yılmazın komedi türü filmlerinden olan ve çok beğenilen Arif v216 filmi Netflix ayrıcalığı ile karşınıza çıkıyor. Arif arkadaşı olan “robot”un insan olma isteğini gerçekleştirmek ister. Aynı zamanda dünyanın karanlık bir gelecekten kurtulmasını sağlama çabası içinde olacak Arif uzayda 1960’lara yolculuk yapar. Arif’in babası rolünü Murat Akın üstlenirken robot ve Barış Manço rollerini de Ozan Güven üstleniyor.

Ketenpere

Ketenpere: yerli komedi filmlerinden

Kalander (Şafak Sezer) bir akrabasının döküm fabrikasında çalışmaktadır. Ailesinin isminin karıştığı bir mali olayda suçu üstlenen kalender cezaevine girer. Cezaevinde Vefa Ağabey ile tanıştıktan sonra kendini sevdirir ve Vefa ağabeyin himayesine girer. Onu içerde kollayan Vefa, Kalender’in cezası bittikten sonra onu dışarda da korumaya devam eder. Eski Hayatına dönen kalender figüranlık rolü yaptığı günlerden kalma film yapma hayalini gerçekleştirebilmenin peşindedir. Vefa Ağabeyin içerden çıkması ile fikrini ona ileten Kalender olumlu yanıt alıp maceraya atılır.

Aile Yanında

Aile Yanında Filmi

Netflix’in orijinal filmlerinden komedi türü olan Aile Yanında filminde, mimar kadının aldatılma sonucu ailesinin yanına gitme kararı alması ile macera başlar. Film sıra dışı bir aileye sahip olan kadın ailesinin yanında yaşadığı olayları konu alıyor.

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim Filmi

Orijinal bir Netflix filmi olan ben senin bildiğin erkeklerden değilim komedi türü filmde şovenist bir yapıya sahip olan birinin kadınların dünyasında uyanması ile olaylar başlar. Yazar olan ve güçlü bir karaktere sahip bir kadına aşık olan adamın onu kendi silahı ile vurmasını konu alıyor. Kadını tavlamak için elinden gelen her şeyi yapan adamın hikayesini konu alan komedi türü film Netflix’te oldukça beğenilen bir filmdir.

Sinema tutkunları için güncel olarak dizi ve filmlerin tanıtımını yaptığımız Sinema kategorimiz de bu ve benzeri yazılarımızı bulabilirsiniz.

Post Tags
Share Post
Written by