Tarantino’dan “Once Upon a Time in Hollywood”

1969 yılında Hippi akımının Hollywood’u da etkisi altına aldığı dönemlerde geçen “Once Upon a Time in Hollywood” filminde Batı filmlerinin yıldızı Cliff Booth (Brad Pitt) ve uzun süredir birlikte çalıştığı dublörü Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) sektördeki zorluklarla mücadele ederek işlerine devam etmeye çalışıyorlar.

Aslında, filmin temeli Sharon Tate cinayetine dayanıyor. Sharon karakterine Margot Robbie hayat veriyor. Rick’in kapı komşusu Sharon, Charles Manson ve takipçileri tarafından cinayete kurban gidiyor ve filmin gidişatı bu noktadan sonra başka bir şekle dönüşüyor.

Sharon Tate’in gerçek hikayesi filmin temelini oluştururken, Dalton ve Booth tamamen Tarantino‘nun kurgulamış olduğu karakterlerdir. Ayrıca, Tate ünlü yönetmen Roman Polanski’nin eşiydi ve öldüğünde 8.5 aylık hamileydi.

72. Cannes Film Festivali’nde Filmin Galası

“Pulp Fiction”, “Kill Bill”, “Soysuzlar Çetesi” ve “Zincirsiz” gibi başarılı filmlerde imzası olan ABD’li yönetmen ve senarist Quantin Tarantino‘nun 9. filmi olan “Once Upon a Time in Hollywood” ilk kez 72. Cannes Film Festivali’ nde gösterildi. Birçok yıldızın rol aldığı filme ilgi yoğundu ve popüler film eleştirmenlerinin onayından tam not alan film Türkiye’de ise 23 Ağustos’ta vizyona girecek.

Film Fragmanı: